Home     About        FAQs        Feedback    Take Action    Downloads     MythWatch   Advanced Advocacy    Store   MIT A RZECZYWISTOŚĆ:
Jajka bezklatkoweBookmark and Share          

 HUMANE MYTH GLOSSARY
Abolition
Animal advocacy
Animal husbandry
Animal protection
Animal rights
Animal welfare
Animal welfare industrial complex
Animal-using industries
Commodification
Conflict of Interest
Conscientious objection
Critical thinking
Cruelty-free
Doctrine of necessary evil
Happy Meat
Hogwashing
Humane myth
Humane slaughter
Neo-carnism
Non-participation and Non-cooperation
Non-violent social change
Open Rescue
Speciesism
Suffering
Sustainable
Utilitarianism
Values-based activism
Veganism
 

   

Your bowser does not support Javascript which is required to view the slide show.
To view this slide show in pdf format, click here.

Kury wykorzystywane do produkcji jaj pochodzą z wylęgarni, gdzie pisklęta płci męskiej (które nie mogą znosić jajek) są zabijane zaraz po wykluciu. Każdego roku, setki milionów tych bezbronnych istot duszą się na śmierć lub są mielone żywcem na nawóz lub paszę dla zwierząt.

Kurom używanym do produkcji jajek, w tym również jajek określanych jako "bezklatkowe", kaleczy się dzioby, aby zminimalizować urazy jakie zadają sobie nawzajem, gdy przebywają stłoczone na fermie.

Wszystkie zakłady produkcji jajek, niezależnie od typu i wielkości, zabijają kury nioski, których zdolność do znoszenia jajek spadła (przeważnie po dwóch latach), gdyż karmienie wycieńczonych osobników wpływa bezpośrednio na zmniejszenie dochodów. Ciała "wybrakowanych" kur są często tak wyniszczone, że nikt nie chce ich kupić. Zostają zatem użyte do produkcji nawozu, przerobione na paszę dla zwierząt albo po prostu wywożone na wysypisko śmieci.

Kury mogą dożyć 10 i więcej lat jeśli pozwoli się im żyć swobodnie bez eksploatacji i rzeźni. Opiekują się swoimi młodymi, karmią je i chronią, podobnie jak robią to inne zwierzęta. 

Aby zachować ten pokaz slajdów jako plik pdf, kliknij tutaj.

Aby zachować ten pokaz slajdów jako prezentację power point, kliknij tutaj.

Aby dodać ten pokaz slajdów na swoją stronę, skopiuj i wklej poniższy kod (Kliknij raz na pole z kodem, aby zaznaczyć całość)

Wklej: